Αθλητικά

Πανιώνιος: Φιλική ήττα με 3-2 από τον Αστέρα Τρίπολης Β

Την ήττα με 2-3 από τη δεύτερη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης γνώρισε ο Πανιώνιος σε φιλικό παιχνίδι.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 22' με πέναλτι του Τουρκοχωρίτη που το κέρδισε ο ίδιος από τον Ζούλια, με τον Ιστορικό να ισοφαρίζει πέντε λεπτά αργότερα με πλασέ του Στούπη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ξανά με τον Κετού να "κρεμάει" τον Σκαφίδα για το 1-2 στο 60', όμως οι "κυανέρυθροι" απάντησαν και πάλι δέκα λεπτά μετά με τον Κολοβό να ευστοχεί από την άσπρη βούλα μετά από πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Στο 77' όμως, ο Αστέρας έκανε το 2-3 μετά από ένα λάθος στην άμυνα του Πανιωνίου και τη μπάλα να κοντράρει στον Γκίνη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νικοπολίδης): Σκαφίδας (67’ Τσόγκας), Μπούσης (46’ Χρούστινετς), Αυλωνίτης, Ζούλιας (46’ Πότσι), Ενγκουέμ (46’ Γκίνη), Τσόρνομαζ (87’ Αλεξανδράκης), Γροντής (58’ Κολοβός), Στούπης (67’ Χριστόπουλος), Πιερτζακόμι (46’ Νοικοκυράκης), Βενάρδος (77’ Μπουρλάκης), Γεμιστός (58’ Φελίσιο).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ (Στάϊκός): Γραμματίκος, Καρδάρης, Μπουσάι, Γρομμητσάρης, Γκρόζντανιτς, Σαμπάιο, Ντέτλερ, Προύντζος, Κωστέας, Γκιντέρα, Τουρκοχωρίτης, Καραγλάνης