Αθλητικά

Φιλική ισοπαλία στη Ζάκυνθο ο Πανιώνιος

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο Πανιώνιος στη Ζάκυνθο, σε φιλικό που έδωσε με την τοπική ομάδα.

Ο Ιστορικός, που ήταν ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ στο 32΄ με τον Πίσπα, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από απόκρουση του γκολκίπερ των γηπεδούχων Μπλατσιώτη σε σουτ του Τσίπρα.

Στην επανάληψη η απόδοση των "κυανέρυθρων" δεν ήταν το ίδιο καλή και η Ζάκυνθος το εκμεταλλεύτηκε για να ισοφαρίσει με σουτ του Εντουάρντο στο 68'.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τον Πανιώνιο να τελειώνει και το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γεωργούση.

ΑΠΣ Ζάκυνθος (Μάριος Παναγιώτου): Μπλατσιώτης, Γουσέτης, Τζατζανάς, Νόνης, Καλλιβωκάς, Σούρμπης, Περιστέρης (85΄ Ντούκας), Μανέ (55΄ Μαρούδας), Κάρδαρης, Μασούρας, Εντουάρντο

Πανιώνιος (Νίκος Κούστας) Αντωνόπουλος (60΄ Παχατούρας), Ξυγκόρος, Καρδάμης, Καλύβας, Γκότοβος, Μπρέγκου, Στούπης, Τσίπρας (72′ Μούντριχας), Γροντής, Ρεντζης (60΄ Τσιμπόκας), Πίσπας (60΄ Γεωργούσης)