Αθλητικά

Έστησε πάρτι ανόδου ο Πανιώνιος στη Νέα Σμύρνη, 4-0 τον Άγιο Νικόλαο και στο +12!

Κανένα περιθώριο στον Άγιο Νικόλαο δεν άφησε ο Πανιώνιος, που επικράτησε με το επιβλητικό 4-0 στη Νέα Σμύρνη για την 23η αγωνιστική της Γ' Εθνικής και εκτοξεύτηκε στο +12 από το δεύτερο Εθνικό.

Ο Γεμιστός σκόραρε με κεφαλιά μόλις στο 6' ανοίγοντας το σκορ και αυτό ήταν το μοναδικό τέρμα που σημειώθηκε στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη ο Ιστορικός ήταν πολύ πιο αποτελεσματικός, με τον Γεμιστό να μοιράζει ασίστ τόσο στο γκολ του Στούπη στο 51' γυρίζοντας τη μπάλα για το πλασέ του δεύτερου όσο και στο τέρμα του Μπουρλάκη τρία λεπτά αργότερα βγάζοντας τετ α τετ τον παίκτη του Πανιωνίου. Ο Μπουρλάκης έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα με χαμηλό σουτ για το τελικό 4-0 και η λήξη του αγώνα βρήκε τους παίκτες του Ιστορικού να γίνονται ένα με τους φιλάθλους στη Θύρα 3 και όλοι μαζί να πανηγυρίζουν άλλη μια νίκη που φέρνει την ομάδα ακόμη πιο κοντά στην άνοδο στη Super League 2, ειδικά μετά το 1-1 του Εθνικού στην έδρα του Περαμαϊκού, που ανέβασε τη διαφορά από τους Πειραιώτες.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ : Σκαφίδας, Χοτζάλι, Διονέλλης (70΄ Πουλάκης), Καλύβας (61΄ λ.τ. Ποτουρίδης), Γεμιστός (61΄ Ιγνατίδης), Ζούλιας, Πότσι, Μπουρλάκης, Στούπης, Γροντής, Καλάγια (70΄ Ξυγκόρος)

ΑΟΑΝ : Γαγκιόζης, Μουστάκης, Τσανάι, Δολαψάκης, Πλουσής (80΄ Τσιλεδάκης), Μαρινάκης (58΄ Φουκαράκης), Καμαρά, Πύλιος, Νοκάι (58΄ Κατσικοκέρης), Σένκα (69΄ Μαρκάκης), Αποστολόπουλος (69΄ Μαρτσάκης)