Αθλητικά

Πόλο Πανιωνίου: Ήττα για τους άνδρες, ισόπαλες οι γυναίκες στην πρεμιέρα

Η ανδρική ομάδα πόλο του Πανιωνίου δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α1, γνωρίζοντας την ήττα με 7-6 από το νεοφώτιστο ΓΣ Περιστερίου εκτός έδρας. Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει καλή διαφορά από το δεύτερο οκτάλεπτο και στην τελευταία περίοδο, παρά την αντεπίθεση του Ιστορικού, κατάφεραν και κράτησαν τη νίκη.

ΓΣ Περιστερίου – Πανιώνιος 7-6 (1-1, 3-0, 2-1, 1-4).

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου 1, Λαδάς Π., Φάρμερ 2, Γερακούδης, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης 2, Καρούντζος, Μιρόνοφ 1, Κλήμος, Τσιφτσής, Τσαγκάρης, Αϊβαλιώτης, Λαδάς Σ., Μπιτσάκος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Σαλτερής, Μπουζαλάς, Σπυρόπουλος, Σπούνερ, Μπραϊμης, Γαβαλάς Σπ., Καλαϊτζής 1, Νταλάπας, Μοσχοβέλης, Δήμου Δ. 1, Μπαρακάτ 2, Καπετανάκης 2, Λιμαράκης, Ζουρίδης, Κουκούνας

Οι γυναίκες αναδείχθηκαν ισόπαλες 5-5 με τον Ν.Ο. Λάρισας στη Νέα Σμύρνη, στη δική τους πρεμιέρα στην Α1. O Πανιώνιος μάλιστα κατάφερε στο τελευταίο λεπτό να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.