Αθλητικά

Άνετο 4-0 του Πανιωνίου κόντρα στον Ατρόμητο Πειραιά με χατ τρικ του Ιγνατίδη

Ο Πανιώνιος πέρασε χωρίς δυσκολία από την έδρα του Ατρόμητου Πειραιά, νικώντας με 4-0 για τη 15η αγωνιστική της Γ' Εθνικής και έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ιγνατίδη που πέτυχε χατ τρικ.

Ο φορ του Ιστορικού άνοιξε το σκορ στο 20' με διπλή προσπάθεια και πλασέ μέσα απ' την περιοχή, ενώ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και τα δικά του στο 36' με σουτ. Περνώντας στο δεύτερο ημίχρονο, ο Χριστόπουλος ήταν αυτός που πέτυχε το 3-0 έπειτα από ασίστ του Πότσι, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ιγνατίδης πέτυχε το τρίτο του προσωπικό τέρμα τελειώνοντας ιδανικά τη φάση μέσα στην περιοχή. Οι "κυανέρυθροι" ήταν κυρίαρχοι από την αρχή έως το τέλος και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει κι άλλα τέρματα.

Με τη νίκη αυτή, ο Πανιώνιος πήγε στους 38 βαθμούς και κράτησε τη διαφορά 5 πόντων από το δεύτερο Εθνικό, ο οποίος νίκησε τον ΑΟ Χαϊδαρίου με 3-0. Επόμενο ματς για τους "κυανέρυθρους" την Τετάρτη (20/12), στην εμβόλιμη 16η αγωνιστική με τον ΑΟ Επισκοπής εντός έδρας.

Ατρόμητος Πειραιά: Μπονατάκης, Παπαθανασίου, Μύρκος, Γεωργίου, Στεφανής, Αποστόλου (58 Παπασταύρου), Αλεξανδράκης (46 Χοτζάι), Κοζάκης (58Τσάκωνας), Σπανός, Μουκίδης (82 Σιδηρόπουλος), Ρηγόπουλος (46 Κάλυκας)

Πανιώνιος: Παχατούρας, Ξυγκόρος, Παυλάκης (65 Φερεκίδης), Καλύβας, Ποτουρίδης, Πότσι (82 Λαύκας), Χριστόπουλος (82 Παπαχαραλάμπους), Στούπης, Ιγνατίδης, Γροντής (80 Χοτζάλι), Γλυνός (65 Κουφουδάκης)