Αθλητικά

Εξαιρετικός Πανιώνιος στο τρίτο του φιλικό, 4-1 τον Εθνικό

Πολύ καλή εικόνα έδειξε ο Πανιώνιος απέναντι στον Εθνικό στη Νέα Σμύρνη, επικρατώντας με 4-1 της πειραϊκής ομάδας στο τρίτο του φιλικό προετοιμασίας.

Το σκορ άνοιξε ο Διονέλλης στο 25' με ωραία ατομική προσπάθεια, ενώ το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο χορταστικό. Το 2-0 έγινε στο 59' με ψηλοκρεμαστό σουτ του Γεμιστού, ο Εθνικός μείωσε σε 2-1 στο 70' με τον Κυριαζή. Πέντε λεπτά αργότερα ο Γκίνο έκανε το 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Χριστόπουλος κάνοντας το 4-1 με όμορφη εκτέλεση φάουλ.

Οι φίλοι του Ιστορικού είδαν με ικανοποίηση την ομάδα τους να παρουσιάζει μια πολύ καλή εμφάνιση και να σκοράρει αρκετά γκολ απέναντι μάλιστα σε μια ομάδα που έχει επίσης βλέψεις για την άνοδο φέτος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κ. Γεωργιάδης): Σκαφίδας, Διονέλλης (65' Παυλάκης), Χοτζάλι (80' Παπαδόπουλος), Καλύβας (45' Ζούλιας), Ποτουρίδης (80' Τσιμιδόπουλος), Μπρέγκου (74' Φερεκίδης), Στούπης (45' Χριστόπουλος), Γροντής (45' Γκίνο), Μπουρλάκης (74' Κουφουδάκης), Γεμιστός (74' Εμπρά), Ιγνατίδης (65' Τσιμπόκας).